Nasze gospodarstwo
Dla naszych gości przygotowaliśmy szereg atrakcji między innymi: boisko do siatkówki, wypożyczalnie rowerów, plac zabaw dla dzieci, grill, miejsce na ognisko, możliwość spędzenia czasu przy kominku, poczęstunek swojskim winem. W zimie organizowanie kuligów.Dla naszych gości polecamy jagnięcinę, wiejskie jaja, sery i inne produkty z naszego gospodarstwa.
Pieniński Park Narodowy
Z racji, że znajdujemy się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego z unikatową fauną i florą zapraszamy do spędzenia wolnych chwil w otoczeniu natury. Proponujemy wędrówkę na „Trzy Korony” (982 m n. p. m.), „Zamkową Górę” z ruinami Zamku Pienińskiego i Grotą św. Kingi, mnóstwo tras rowerowych, po których można skorzystać z kojących kąpieli termalnych w Szaflarach (8km).
Zabytkowy Kościół w Dębnie
Kościół św. Michała Archanioła – gotycki, drewniany kościół parafialny w Dębnie Podhalańskim w powiecie nowotarskim, wpisany wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
[tekst i foto: Wikipedia]
Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego
To dość trudna, ale jedna z piękniejszych wycieczek zaproponowanych w Atlasie. Wspaniałe panoramy na Jezioro Czorsztyńskie, Pieniny i Gorce urozmaicone wybitnymi zabytkami na pewno dostarczą wspaniałych wrażeń.
Zalew Czorsztyński - 200 m
W odległości 12 km znajdują się Sromowce, gdzie można rozpocząć niezapomniany spływ Dunajcem przez serce Pienińskiego Parku Narodowego.
Historyczno-Kulturowo-Przyrodniczy Szlak Wokół Tatr - 9 km
Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr to wspólny polsko-słowacki markowy produkt turystyczny Euroregionu „Tatry”, który zakłada realizację liczącej ponad 250 km pętli wokół Tatr z trasami rowerowymi, narciarskimi, biegowymi. Przebiega ona przez położone po obu stronach Tatr historyczno-kulturowe krainy Podhala, Orawy, Liptowa i Spisza.
Ośrodek wypoczynkowy - Czorstyn-Ski - 11 km
Firma Czorsztyn-ski powstała w 1999 roku, a pierwsze wyciągi orczykowe wystartowały 01.01.2000. Od tego czasu Ośrodek cały czas się rozwija i wzbogaca swoje atrakcje turystyczne i rekreacyjne. Dodatkowo od sezonu narciarskiego 2018/19 Ośrodek Narciarski Czorsztyn-ski należy do wspólnej karty Tatry Super Ski, dzięki której można na jednym skipassie jeździć w 14 ośrodkach w Polsce i na Słowacji.
Spływ Dunajcem - 12 km
Od naszego gospodarstwa jest jedyne 200m do Zalewu Czorsztyńskiego, na którym oferowanych jest wiele atrakcji wodnych min.: Szkoła windsurfing’ u, wypożyczalnia rowerów wodnych, łódek, rejsy „Białą Damą” i wiele innych, z których mogą Państwo korzystać w okresie lata, a w czasie zimy ze stoku narciarskiego, a także ze zjeżdżalni saneczkowej w Kluszkowcach (odległość 5km). Po obu brzegach Zalewu znajdują się także dwa zabytkowe zamki: Czorsztyński oraz Niedzicki. Zalew kończy się na zaporze wodnej – szczytowo pompowej – udostępnianej do zwiedzania, od której dzieli nas zaledwie 1000m do Słowacji. Warto także odwiedzić zabytkowy kościółek w Dębnie, klasy zerowej, z niespotykaną polichromią na drewnie z XV w. leżący na szlaku architektury drewnianej.
Zamek w Czorsztynie - 13 km
Zamek w Czorsztynie – ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem w granicach Pienińskiego Parku Narodowego. Zamek królewski położony był w drugiej połowie XVI wieku w powiecie sądeckim województwa krakowskiego.
[Foto i tekst: Wikipedia]
Zamek w Niedzicy - 11 km
Średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica-Zamek, na obszarze Polskiego Spisza lub Zamagurza (Pieniny Spiskie). Zamek ten został wzniesiony najprawdopodobniej w początkach XIV wieku przez Kokosza Berzeviczego, prawdopodobnie na miejscu wcześniejszej budowli obronnej. W okresie średniowiecza i później na uposażenie właścicieli zamku składały się dobra wchodzące w skład Zamagurza.
[Tekst i foto: Wikipedia]
Termy - 17 km
Rzut beretem do term i basenów:
- Termy Bania - 17km
- Termy Szaflary - 21km
- Gorąc Potok - 21km
- Termy Chochołowskie - 39km
Wąwóz Homole - 30 km
Wąwóz na terenie południowej Polski w Pieninach, a dokładniej w Małych Pieninach, w miejscowości Jaworki koło Szczawnicy. Nazwa pochodzi od ruskiego słowa homoła, gomoła, które oznacza obły, bezrogi (nawiązanie do kształtu doliny). Ma długość ok. 800 m.
[Foto i tekst: Wikipedia]
Rzeka Białka i Dunajec
Obszar objęty programem NATURA 2000. Krystaliczna górska rzeka.
Dunajec (słow. Dunajec) – rzeka w południowej Polsce, prawy dopływ Wisły (rzeka II rzędu). Powstaje z połączenia wód Czarnego Dunajca i Białego Dunajca w m. Nowy Targ; za początkowy odcinek uważa się Czarny Dunajec[1]. Długość 247 km (łącznie z Czarnym Dunajcem), z czego 17 km liczy odcinek graniczny między Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Powierzchnia dorzecza wynosi 6804 km², z tego w Polsce 4854,1 km², na Słowacji 1949,9 km²[potrzebny przypis] (z czego 1594,1 km² przypada na dorzecze Popradu, a 355,8 km² – na zlewnię samego Dunajca[w jakim miejscu?]).
[Tekst: Wikipedia]